Apie Mus

„Magnificat“ – kas mėnesį leidžiamas kišeninio formato maldynas, skirtas kasdienei maldai. Jis praktiškas ir patogus skaityti, todėl jį galima visuomet turėti su savimi, kad Dievo žodis įsiskverbtų į mūsų širdis. Maldynas „Magnificat“ padeda ne tik aktyviau dalyvauti Bažnyčios liturgijoje ir gyventi kasdiene Katalikų Bažnyčios malda, bet ir kreipti dvasinį gyvenimą pagal savo pašaukimą bei maitintis Dievo žodžiu.

Jame rasite:

  • oficialius Šv. Mišių skaitinius ir jų eigą;
  • Lietuvos dvasininkų parengtas homilijas kiekvienam sekmadieniui;
  • ryto ir vakaro maldas iš Valandų liturgijos lobyno;
  • Bažnyčios Tėvų ir šiuolaikinių autorių mąstymus;
  • sakralinio meno pavyzdžių pristatymus;
  • tikėjimo liudijimus.

Mūsų rūpestis – kad viename leidinyje būtų visa tai, ko reikia skubančiam, bet laiko sau ir Dievui atrasti trokštančiam ir Bažnyčios ritmu eiti norinčiam žmogui.

Truputis istorijos

Pirmasis liturginio maldyno „Magnificat“ numeris pasirodė 1992 metais Prancūzijoje. Jo sumanytojai tokiu būdu atsiliepė į  Vatikano II susirinkimo tėvų raginimą tikintiesiems dalyvauti Katalikų Bažnyčios liturgijoje sąmoningai, aktyviai ir vaisingai. Iš pažiūros tai tik nedidelio formato mėnesinis leidinys, tačiau skaitytojams jis atveria duris į nepaprastai turtingą Bažnyčios Tradicijos lobyną: Valandų liturgijos įkvėptas ryto ir vakaro maldas, kiekvienos dienos liturginius šv. Mišių tekstus ir skaitinius, Bažnyčios tėvų, mokytojų ir šventųjų parašytus Dievo žodžio apmąstymus. 

Žvelgiant į „Magnificat“ istoriją akivaizdu, kad grūdas krito į derlingą žemę. Šiandien maldynas „Magnificat“ – patikimas daugelio žmonių dvasinio gyvenimo palydovas, kasdienės liturginės ir asmeninės maldos ugdymo įrankis. „Magnificat“ šeimai visame pasaulyje jau priklauso daugiau nei milijonas ištikimų skaitytojų ne tik prancūziškai, bet ir angliškai, ispaniškai, vokiškai, slovėniškai ir lenkiškai kalbančiuose kraštuose, o nuo 2010 metų kovo – ir Lietuvoje. 

Sumanymas leisti lietuvišką „Magnificat“ kilo Tiberiados bendruomenės broliams, kurie, talkinami Lietuvos benediktinų ir jėzuitų bei pasauliečių iš įvairių bendruomenių, subūrė pirmąjį negausų leidinio bendradarbių būrelį. Didelės metodinės ir praktinės pagalbos nuo pirmųjų maldyno numerių sulaukiame iš „Magnificat“ redakcijos Paryžiuje.

 

Vienas iš leidyklos įkūrėjų, buvęs ilgametis vadovas, o dabar – konsultantas br. François Bourgois prisimena pirmuosius metus:

„Išleidę pirmą „Magnificat“ numerį visą mėnesį keliavome per  Lietuvą pristatydami naują leidinį. Geras kunigų ir tikinčiųjų priėmimas paskatino tęsti leidybą ir įsteigti leidyklą. Neturėjome nei patalpų, nei automobilio, nei kompiuterio… iš tiesų tai buvo savanorystės laikas, ir jis vis dar tęsiasi. Tuo metu buvo jaunuolių, kurie pasiryžo Vilniuje ir Kaune kiekvieną mėnesį nešti „Magnificat“ žmonėms. Tokie jauni „paštininkai“ ne visada atrasdavo reikiamą butą ar laiku įteikdavo maldyną, bet tai buvo proga gražiai pabendrauti ir realiai nešti Gerąją Naujieną. Mums buvo svarbu susitikti su skaitytojais, todėl redakcija pradėjo dalyvauti atlaiduose.

Nuo pat pradžių supratome, kad mūsų misija platesnė. Troškome pažinti autorius, kurie dar nebuvo verčiami į lietuvių kalbą. 2012 metais pirmą kartą dalyvavome Vilniaus knygų mugėje ir nuo tada leidykla auga. Kiekviena nauja knyga mums yra kaip nuotykis, kaip vaiko gimimas.  Jau gyvuojame daugiau nei 10 metų, bet „Magnificat“ neprarado entuziazmo ir jaunatviškumo. Kolektyvas gausėjo, bet ir toliau mums yra didelis džiaugsmas dirbti kartu ir ieškoti būdų atsiliepti į Bažnyčios iššūkius. Taip atsitiko su žurnalu „Magnificat vaikams“* – iš pradžių tik vertėme iš prancūziškos versijos, prireikė laiko, kol atradome, kaip pritaikyti  žurnalą vaikams Lietuvoje. Šiandien žurnalo komanda yra subūrusi katechetų ir iliustruotojų grupę, kuri ieško būdų, kaip padėti vaikams gilinti tikėjimą. Atsiliepdami į Katalikų Bažnyčios Lietuvoje prašymą perėmėme sekmadienio ir švenčių mišiolėlių leidybą.“

*Šiuo metu žurnalo leidyba sustabdyta.

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.