PERDEGIMO SINDROMAS: GEBĖJIMO DUOTI LIGA

PERDEGIMAS

Profesinis perdegimas – itin aktuali tema, apie kurią Lietuvoje mažai žinoma ir beveik nekalbama. Šis sindromas dažnai kamuoja asmenis, kurių profesijos susijusios su pagalba kitiems: medikus, kunigus, socialinius bei pastoracijos darbuotojus, pedagogus. Absoliuti dauguma neatpažįsta perdegimo sindromo požymių ir nežino, kur galėtų kreiptis pagalbos.

„Perdegimo sindromas: gebėjimo duoti liga” – pirmoji lietuviškai išleista knyga apie perdegimo sindromą, analizuojanti šio reiškinio priežastis, pasireiškimą įvairiose srityse ir galimus prevencijos būdus. Autorius pateikia keletą būdų, kaip teisingai išgyventi dovanojimo-meilės ryšį. Pirmiausia reikia išmokti meilę priimti, o tik paskui duoti, reikia išmokti rūpintis savimi ir atsipalaiduoti.

Pascal’is Ide’as prieš tapdamas filosofijos ir teologijos daktaru bei Emanuelio bendruomenės (Prancūzijoje) kunigu buvo gydytojas. Jis knygoje talentingai sujungia mokslinius perdegimo sindromo tyrimus su paprastų žmonių, sirgusių perdegimo sindromu, liudijimais.

Skaityti ištrauką

Klausytis radijos laidų apie perdegimo sindromą:

„Meilė tiesoje“ (Marijos radijas) „Kai stresas nuveda į išsekimą: ar yra viltis neviltyje?“ Dalyvauja kun. Kęstutis Rugevičius, psichologės Julija Ladygaitė ir Kristina Ušackienė. Laidą vedą s. Daiva Kuzmickaitė.

„Atviras pokalbis“ (Žinių radijas) Dalyvauja prof. Eugenijus Laurinaitis, Seimo narys Andrius Navickas ir doc. dr. Lijana Gvaldaitė. Laidą veda Raigardas Musnickas.

„10 balų“ (LRT) Dalyvauja prof. Eugenijus Laurinaitis. Laidą veda Jonė Kučinskaitė.

Iš prancūzų kalbos vertė Liucija Černiuvienė
„Magnificat leidiniai“, 2018
Formatas: 14,6 x 21 cm, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 124
ISBN 978-609-8197-07-5

Kaina: 7.00 €
Užsakyti