Redakcijos žodis. 2011 m. sausis. Nr. 1(11)

01
01 /
2011

Liturginius naujus metus krikščionys pradėjo jau lapkričio mėnesį, tačiau tikime, kad ir kalendoriniai Naujieji metai daug kam reiškia naują pradžią, juolab kad ir toliau gyvename Kalėdų džiaugsmu. Galbūt kai kurie skaitytojai „Magnificat“ paėmė į rankas pirmąjį kartą – džiaugiamės ir stengsimės nenuvilti.

Šį mėnesį pradėsime su Švč. Mergele Marija, Dievo Gimdytoja, minėdami jos dieviškąją motinystę. Kristaus Apsireiškimo (Trijų Karalių) šventė primins, kad turime kaip tie karaliai – trokšti, ieškoti ir suradus deramai pagarbinti Viešpatį. Kalėdų laiką užbaigs Kristaus Krikšto šventė. Atsiveria dangus, Dievo Dvasia nužengia ant Jėzaus, ir Tėvas paskelbia: „Šitas yra mano mylimasis Sūnus!“ Taip prasideda viešasis Mesijo gyvenimas, o mes esame kviečiami kasdien gyventi su Jo žodžiu.

Sausio 1-oji yra maldų už taiką diena, o 18 d. pradedame aštuondienį už krikščionių vienybę. Galbūt ne atsitiktinai sausį minime ir vienintelį Lietuvos palaimintąjį Jurgį Matulaitį, tikrą taikdarį, tiesos gynėją ir ramybės nešėją sudėtingame XX a. pr. Lietuvos gyvenime. Iš jo ir šiandien galime mokytis, kaip derinti gyvenimą pagal žmogiškąsias ir krikščioniškąsias vertybes ir viską suvesti į aukščiausią vertybių viršūnę – Dievą.

Tikimės, kad „Magnificat“ taip pat sustiprins šiame kelyje.

Indrė Klimkaitė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.