Vakaro malda šeimoje. 2012 m. balandis. Nr. 4(26)

01
04 /
2012

Visi, vedami Dievo Dvasios, yra Dievo vaikai. (Rom 8, 14)

Balandis ypatingas mėnuo, nes prasideda Didžiąja savaite. Kiekviena diena mus priartina prie tos nuostabios Pergalės šventimo. Tačiau prieš švęsdami turime pabandyti vis geriau suprasti, koks nuostabus yra Prisikėlimo slėpinys.
Šią savaitę kartu su vaikučiais galime daryti gerumo ir gailestigumo darbus. Kartu dalinti išmaldą, kartu pasninkauti. Mūsų šeimos pasninkas yra žodžio pasninkas, kai diena paskiriama tylai. Kiekvienas neištartas žodis aukojamas Dievo garbei.

Šeimos maldai vadovauja tuo metu atsakingas mūsų šeimos narys, keičiamės kartu su metų laikais, t. y. kas tris mėnesius. Jis dažniausiai nusprendžia, kas skaitys ištrauką iš Biblijos, kokias giesmeles giedosime. Tai ypač patinka vaikams, nes vyresnieji turi klausyti jaunesnių, o jaunesnieji mokytis iš vyresniųjų.

Mūsų šeima įprato melstis vakarais prieš miegą.

Maldą pradedame kryžiaus ženklu.

Giesmė. Giesmeles renkasi vaikučiai, svarbiausia, kad būtų su judesiais.

Jėzaus išmokyta malda. Su pasitikėjimu tarkime: Tėve mūsų…

Malda „Sveika, Marija“. Kiekvienas vaikas sukalba po vieną „Sveika, Marija“, kiti tuo tarpu laukia savo eilės. Kai visi vaikai pasimeldžia, maldą sukalbame visi kartu dar kartą.

Dėkojimas ir maldavimai. Išsakome tai, kuo gyvenome per dieną, ir už visa tai dėkojame Viešpačiui.

Dievo žodis. Skaitome vaikų Bibliją.

Maldelė už šeimos mirusiuosius.

Malda „Garbė Dievui Tėvui“. Meldžiamės sustoję ratu ir susikibę už rankų. Pabaigoje džiaugsmingai šūkaujame: Aleliuja!!!

Palaiminimas. Šeimos nariai palaimina vienas kitą paženklindami kaktas kryžiaus ženklu ir tardami: Tepalaimina Tave Viešpats.

Bendra malda mus sustiprina, įkvepia drąsos eiti tiesos keliu, išlikti mylinčiais, mokytis gailestingumo. Ir nesvarbu, kokią formą pasirinksime maldai, nes kiekviena diena kitokia, žmonės ir jų patirtys skirtingi. Svarbu eiti ten, kur širdys nurimsta, kur gali šokinėdamos iš džiaugsmo šlovinti savo Kūrėją.

Ilona ir Audrius Petrulioniai, besimeldžiantys drauge su savo vaikais: Ieva, Austėja ir Pijumi.
Esame iš Vilniaus ir kartu su kitomis šeimomis susitinkame Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) bažnyčioje.

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.