Vakaro malda šeimoje. 2013 m. birželis. Nr. 6(40)

01
06 /
2013

Maži vaikeliai, besiklausydami savo motinos šnekinimų, pamažu išmoksta suprasti savo motinos kalbą. O mes, bemąstydami Jėzaus gyvenimą ir su Juo gyvendami vieningoje meilėje, klausydami Jo žodžių, pamokymų bei stebėdami Išganytojo darbus, užsidegame Jo meile, o ši meilė išmoko mus taip kalbėti, jausti, norėti ir daryti, kaip tai darė pats Jėzus.
Šv. Pranciškus Salezas

Birželio mėnuo skirtas Švenčiausiai Jėzaus Širdžiai. Gera susirasti paveikslą ar statulėlę, skirtą Švenčiausiai Jėzaus Širdžiai. Liepsnojanti širdis, perverta spyglių, padeda lengviau atsiminti ir įsijausti į degančią, visą ištveriančią Viešpaties meilę mums. Pabandykime savo šeimose drauge kalbėti ar giedoti Jėzaus Širdies litaniją. O gal perskaičius dienos Evangeliją patiems išrinkti Jo Širdies savybę? Ir ant širdelės formos lapelio užrašyti ją. Kitą dieną – kitas Jėzaus gyvenimo epizodas, kita pastebėta savybė ir nauja širdelė su užrašu. Taip visą mėnesį ir kurtume. Išeitų litanija, kurios kiekvienas žodis yra mums suprantamas, apmąstytas… Tada būtinai pasvarstykime, kokia mano širdis buvo šiandien. Ar ji buvo mylinti, atidi, jautri, pastebinti kito džiaugsmus ir rūpesčius?

Susirinkę prie Švenčiausiosios Jėzaus Širdies paveikslo ar statulėlės, uždegame žvakę. Vienas iš tėvų pradeda maldą.

Maldą pradedame kryžiaus ženklu.

Dievo žodis. Skaitome dienos Evangeliją.

Tyliai pamąstykime. Trumpai aptarkime tai, kas mus sujaudino, pasiaiškinkime, ko šios dienos Evangelijoje nesupratome. Pasvarstykime, kokią Jėzaus Širdies savybę pastebėjome. Užrašykime ją ant širdelės formos lapelio. (Širdeles sujunkime į grandinę, kad neišsimėtytų, o patogu būtų ją naudoti kalbant savo sukurtą litaniją.)

Švč. Jėzaus Širdies litanija. Litanija – puiki malda šeimai, juk jau pramokęs kalbėti mažiukas gali kartu su vienu iš tėvų kartoti po kiekvieno kreipinio tuos du žodelius – pasigailėk mūsų. Jei ryžomės drauge šeimoje kurti litaniją Jėzaus Širdžiai – melskimės ja.

Dėkojimo ir užtarimo malda. Žvelkime į savo širdis. Dėkokime už tas situacijas, kuriose pavyko pasielgti taip, kaip Jėzus nori. Prašykime užtarimo ten, kur buvome silpni, neatidūs, tingūs. Nuoširdžiai sakykime: Padaryk mūsų širdį panašią į savo širdį. Dėkokime už žmones, kurie mumis rūpinosi, užtarkime tuos, kurie šiandien patiria sunkumus.

Jėzaus išmokyta malda. Su pasitikėjimu tarkime Tėve mūsų…

Tyla. Pabūkime drauge vidinėje tyloje, tegul Viešpats daro savo darbus…

Palaiminimas. Vienas iš tėvų (arba abu kartu) palaimina vaikus ir vienas kitą, ženklindami jų kaktas kryžiaus ženklu tardami: Tepalaimina Tave Viešpats.

Pabaigos giesmė.

Ištvermės maldoje žvelgiant į Jėzų. Juo sekdami, niekada neprarasime teisingos krypties. Juk Jis – „Kelias, Tiesa ir Gyvenimas“.

Virginija ir Ramūnas Drukteniai,
besimeldžiantys su savo vaikais Kamile, Sigita, Jurgiu, Adomu

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.