2015-ieji – Pašvęstojo gyvenimo metai

01
12 /
2014

pasvestojo_gyvenimo_metai

Proga atrasti Kristaus centriškumą mūsų gyvenime

Pasaulis būtų tikrai blogesnis, jei nebūtų vienuolių, vyrų ir moterų, kurie kaip gyvosios Jėzaus ikonos neša Dievo gailestingumą į kiekvieno žmogaus gyvenimo kasdieną. Pasišventimas Dievui yra Dievo malonė, sako popiežius Pranciškus.

Todėl 2015 m. bus skirti Pašvęstajam gyvenimui. Toks specialus paminėjimas buvo sumanytas Vatikano II Susirinkimo dekreto Perfectae Caritatis paskelbimo 50-ųjų metinių kontekste. Taip pat išryškinti svarbiausi Pašvęstojo gyvenimo metų tikslai:

  • Padėkoti Dievui už pašvęstojo gyvenimo dovaną, ypatingai už jo atsinaujinimą per pastaruosius 50 metų.
  • Su viltimi pasitikti ateitį, pasitikint Viešpačiu, kuriam pašvęstieji paaukoja visą savo gyvenimą.
  • Išgyventi dabartį su užsidegimu, evangelizuojant savo pašaukimą ir liudijant pasauliui Kristaus sekimo grožį įvairiose pašvęstojo gyvenimo formose.

Kiekvienas Dievui pašvęsto gyvenimo žmogus yra dovana keliaujančiai Dievo tautai. Labai reikia vienuolių buvimo jaunimo ir šeimų žmogiškam ir dvasiniam ugdymui, visos žmonijos šeimos teisingumui ir taikai, Evangelijos skleidimui, krikščioniškajam ugdymui ir meilės darbams, taip pat kontempliatyvios maldos plėtrai.

Dievui pašvęsti asmenys, tvirtino popiežius Pranciškus, yra teisingesnės ir broliškesnės visuomenės plėtros raugas, dalijimosi su mažaisiais ir vargstančiaisiais mokytojai. Tačiau šio ypatingo pašaukimo šaknis yra bendra visiems krikščionims. Savęs paaukojimas Dievui, sakė Pranciškus, saisto kiekvieną krikščionį, nes per Krikštą visi esame Jam pašvęsti. Visi esame pakviesti aukotis Tėvui su Jėzumi. Ir kaip Jėzus, savo gyvenimą paversti dosnia dovana: šeimoje, darbe, tarnystėje Bažnyčiai ir gailestingumo darbais.

Pašvęstojo gyvenimo metai prasidėjo 2014 m. lapkričio 30 d., pirmąjį advento sekmadienį. 2015 m. sausio 22–24 d. maldos už krikščionių vienybę savaitės proga vyks Ekumeninis susitikimas, dalyvaujant kai kurioms pašvęstojo gyvenimo bendruomenėms iš kitų krikščioniškų konfesijų. Taip pat Pašvęstųjų gyvenimo metais vyks įvairūs susitikimai kiekvienai pašvęstojo gyvenimo formai (monastiniam gyvenimui, pasauliečių institutams ir kt.), simpoziumai. Metai baigsis 2016 m. vasario 2 d.

„Magnificat“ šia proga kiekviename numeryje kvies svečiuotis vis kitą Lietuvoje veikiančią vienuoliją. Skaitytojai galės susipažinti su vienuolijų istorija, dvasingumu, dabartine veikla, misijomis. Taip pat vienuolijos pristatys jiems svarbius šventuosius bei jų atvaizdus, prisidės rengiant mąstymus Evangelijos temomis bei maldas. Tad kviečiame giliau ir artimiau pažinti mūsų brolius bei seseris vienuolius ir melstis už jų tarnystę bei naujus pašaukimus!

Naudota Vatikano radijo inf.

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.