Magnificat vaikams žurnalas

01
05 /
2022

Mieli vaikai, tėveliai, katechetai ir ugdytojai,

Gera sulaukti pavasario, sužaliavusių ir pražydusių laukų, pievų ir medžių.

Gegužės mėnesį bažnyčias papuoš ne tik gėlių žiedai, spalvotos juostos, besileidžiančios nuo skliautų žemyn, bet ir vaikai, pirmą sykį priimsiantys Komuniją. Tai visus metus laukta šventė – vaikai, jų tėvai bei seneliai ir visa bendruomenė švęs draugystę su Jėzumi.

Šio numerio temoje kalbėsime apie vitražus – spalvotus mūsų bažnyčių langus. Lietuvos bažnyčiose neturime labai senų vitražų. Vieni seniausių ir vertingiausių siekia XIX a. Juos galite pamatyti Vilniaus Šv. Jonų ir Rokiškio Šv. apaštalo Mato bažnyčiose. Prieš keletą metų M. K. Čiurlionio muziejuje buvo eksponuojami restauruoti nuostabūs Kauno Dievo Kūno bažnyčios vitražai. Neabejotinai akį nudžiugins ir naujesni vitražai kitose Lietuvos bažnyčiose. Žurnaliuke pamatysite nuostabius Šartro, Paryžiaus Dievo Motinos katedros, cistersų vienuolyno ir Kauno
Dievo Kūno bažnyčios vitražus. O kokie langai jūsų bažnyčioje?

Šį kartą Irena Vaišvilaitė pasakos apie apaštalus Jokūbą vyresnįjį ir Joną. Pabandykite juos atpažinti meno kūriniuose, pateiktuose užduotėlėje. Angelų rubrikoje pasakosime apie angelų išvaizdą ir jų vaizdavimą. O rubrikoje „Pažvelk įdėmiau“ patyrinėsime šv. Hildegardos viziją „Devyni chorai“ – čia pamatysite angelų chorus, kuriuos vizijoje matė ši šventoji. Apie šv. Hildegardą skaitykite paskutiniame žurnaliuko puslapyje.

Žydėkite ir jūs, kaip pavasario žiedai. Palaimintų dienų!

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.