Didžioji savaitė

Naujas

Išgyvename, ko gero, šimtmečio gavėnią – ypatingą iššūkį ir ypatingą progą iš naujo atrasti Dievo artumą ir Išganymo plano unikalumą.Iškilę apribojimai tikinčiųjų bendruomenei ragina stiprinti asmeninę ir šeimų maldą, taip išsaugant ryšį su Visuotine Bažnyčia. Todėl Didžiosios savaitės liturgijos knygelė – kaip niekad reikalingas įrankis tikintiesiems, negalintiems rinktis į pamaldas.
Knygelė aprėpia visą Didžiosios savaitės laiką ir Šv. Velykas. Joje rasite:

  • rytmetinę ir vakarinę maldą,
  • dienos Mišių tekstus,
  • meditacijas Šv. Rašto tema,
  • Kryžiaus kelio stotis su mąstymais,
  • maldą prie Kryžiaus,
  • Velykų tridienio liturgiją ir skaitinius,
  • Dievo Gailestingumo noveną,
  • stalo laiminimo maldas gavėnios ir Velykų laiku.

Viršelyje matome reprodukuotą XV a. rusų ikoną, vaizduojančią Kristaus įžengimą į Jeruzalę. Aukso fonas pabrėžia šio įvykio karališkumą – ant asilaičio įjoja ne bet kas, o laukiamas karalius, Dovydo įpėdinis, Viešpats, kuriam po kojų klojami iškalbingų spalvų apsiaustai – raudonas, nurodantis dieviškumą, ir žalias – nuoroda į žmogiškumą. Pats Jėzus kaip ir daugelis jį lydinčių ir pasitinkančių žmonių įsisiautęs į mėlyną drabužį – tai žmogaus spalva. Būdamas ir Dievas, Jėzus gaubiasi savo žmogyste, skleidžiasi joje, yra tikras žmogus. Vaikai, neretai ir suaugę žmonės klausia: kodėl Jėzus turėjo mirti? Kodėl jis mirė? Gal toks ir yra atsakymas: Jėzus mirė dėl to, jog buvo tikras žmogus. Be privilegijos išvengti skausmo, paniekos, atmetimo, kančios, kryžiaus. Be privilegijos nemirti.
Diak. V. Širvinski, įvesdamas į Didžiojo ketvirtadienio liturgiją, ragina kojų plovimo apeigų metu įsivaizduoti Kristų, palinkusį prie mūsų – nuplauti mūsų kojų. Visa Didžioji savaitė yra šis Jėzaus pasilenkimas prie jo mylimų žmonių.
Keliaujame ypatingu liturginiu laiku – per Didžiąją savaitę Velykų link. Palenkime savo širdis įsiklausyti į mūsų Viešpaties žingsnius per kančią, kad su tikru velykiniu džiaugsmu atlieptume į „Kristus mums šviečia!“ – Prisikėlimo džiaugsmą, kurio linkime kiekvienam Jūsų.

Ses. Rima Malickaitė CC

Kaina: 1.00 

Kiekis:
Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.