Radijas iš Dievo malonės ir žmonių dosnumo

15
11 /
2016

„Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją.“ Šiuos Jėzaus žodžius, rodos, tobulai išpildo Marijos radijas. Keturis penktadalius Lietuvos pasiekiantis katalikų balsas neapsiriboja vien mūsų šalimi. Maldos, Dievo žodis, tikėjimo liudijimai bei žinios lietuvių kalba sklinda ir į kitas šalis bei žemynus. Internetu jis pasiekia vis daugiau jaunų žmonių. Kad pati Mergelė Marija globoja šį radiją, įrodo ir tai, kad jis išsilaiko vien iš klausytojų ir gerbėjų paaukotų pinigų. Radijos programų direktorius P. Narijauskas mielai sutiko „Magnificat“ skaitytojams papasakoti ne vien apie fasadinę radijo pusę, bet ir atskleisti jo užkulisius.

Geroji Naujiena visiems

Marijos radijo tikslas – nešti Gerąją Naujieną visiems – įvairaus amžiaus, profesijų žmonėms, tikintiems ir netikintiems. „Mums svarbus klausytojų maldos gyvenimas, tikėjimo ugdymas, bendražmogiškų vertybių sklaida“, – pasakojo programų direktorius.

Malda per Marijos radiją – tai pamatas, ant kurio viskas laikosi. Kasdien triskart savanoriai meldžiasi rožinį, trečią valandą kalbamas Gailestingumo vainikėlis ir litanija. Vidurdienį švenčiamos Mišios, sekmadienį net dvejos. „Pirmiausia Marijos radijas ir buvo įkurtas tam, kad pasiektų žmones, kurie neturi kito būdo melstis. Vėliau radijas plėtėsi ir atsirado laidos“, – pasakojo P. Narijauskas.

Per Marijos radiją skelbti apie save turi galimybę visos bažnytinės ar gėrį skleidžiančios organizacijos. Radijas paskleidžia jų gerąją žinią.

Marijos radijas taip pat siekia įveikti stereotipus, atsisakyti prietarų ir klaidatikysčių, aiškinti tikėjimo tiesas, palaikyti tikinčius žmones dažnai nelengvoje tikėjimo kelionėje.

Laidų vedėjai kruopščiai atrenkami. Pirmasis kriterijus – tikėjimas. „Labai gera priemonė – feisbukas. Atidarai ir matai, kokie žmogaus įrašai“, – sakė direktorius.

Laidų svečiai gali būti ir netikintys specialistai. Jų nuomonė kartais tampa dar stipresniu argumentu nei tikėjimo liudijimas. „Tarkime, netikintis mokslininkas stebisi, kaip atsiranda gyvybė: „Toks nuostabus dalykas negali atsirasti atsitiktinai.“ Tai yra stipru“, – pateikia pavyzdį kunigas.

Marijos radijo laidos skamba ir už Atlanto

Dėl naujųjų technologijų radijo programa, t. y. nuolat skelbiama Evangelija, yra pasiekiama ne tik radijo imtuvais Lietuvoje. Programos visame pasaulyje galima klausytis ir internetu – stacionariais kompiuteriais bei mobiliaisiais įrenginiais.

„Buvau maloniai nustebintas, kad per pusę metų Amerikoje tiesioginių transliacijų yra išklausyta beveik milijonas minučių. Lietuvoje nedaug atsiliekame. Tiesioginės transliacijos internetu yra išklausyta 860 tūkst. minučių. Lietuvos Marijos radijo tiesioginių transliacijų taip pat gausiai klauso Vokietijos, Anglijos, Italijos žmonės“, – džiaugėsi radijo direktorius.

Be to, visą programą galima išklausyti ne tiesiogiai, bet įrašuose, kurie taip pat skelbiami internetinėje Marijos radijo svetainėje www.marijosradijas.lt.

Radijas suteikia galimybę išgirsti žmones, kurių taip paprastai nepasieksi. Su Marijos radiju bendradarbiauja bene visų vyskupijų kunigai, daugelis vyskupų, Bažnyčioje tarnaujantys pasauliečiai, teologijos specialistai.

Mišios transliuojamos iš įvairiausių Lietuvos bažnyčių, skamba Kaune įsikūrusių sesių benediktinių nuostabiai giedama Rytmetinė ir Vakarinė malda.

Programa skirta įvairiems klausytojams – nuo netikinčių ir besipykstančių su Dievu iki giliai tikinčių ir norinčių gilinti tikėjimą. „Nėra krikščioniui aktualios temos, kuri nebūtų gvildenama Marijos radijuje. Bent jau to siekiame“, – sakė programų direktorius.

Radijo programa kasmet atnaujinama. Ir šį rudenį klausytojams pasiūlyta naujovių. Viena jų – kunigų seminarijoms skirta laida. „Tikintieji neretai galvoja, kad klierikai seminarijose gyvena vakuume. Bet juk vyksta konferencijos, išvykos, sportinės varžybos, meniniai vakarai, atvažiuoja įvairių svečių. Kas savaitę parengiama trumpa laida „Seminarijų kronikos“, kurioje kiekviena seminarija pristato savo naujienas“, – pasakojo kunigas.

Kitas Marijos radijo programos kūrėjų troškimas šiemet – parodyti tikinčiuosius, turinčius įdomių pomėgių. „Norime parodyti tikinčius žmones – ir kunigus, ir pasauliečius, – kurie tiesiog mėgaujasi gyvenimu. Tikėjimas ir įdomus gyvenimas neprieštarauja vienas kitam“, – sakė direktorius apie naują laidą „Gyvenimo spalvos“.

Vakarai – jaunimui

Nuo šio rudens ypač daug dėmesio Marijos radijas skiria jaunimui. Kasdien nuo 20 val. rengiamos jaunai auditorijai skirtos laidos.

Pirmadieniais transliuojama jaunųjų ateitininkų laida „Visa atnaujinti Kristuje“. Antradieniais skamba jaunimo laida „Update Iššūkis 2.0“. Joje jaunimas diskutuoja jiems svarbiais klausimais. Viena iš temų – mokslo ir tikėjimo santykis. Laidose diskutuojama, ar tikrai šie du dalykai tokie jau prieštaringi.

Trečiadieniais jaunimas su kunigu kalbasi apie „YouCat“ – jaunimui pritaikytą katekizmą. Ketvirtadieniais skamba jaunimo debatų laida „Nauju kampu“. Penktadienį jaunimas per Marijos radiją girdi šlovinimo ir liudijimo vakarus, tiesiogiai transliuojamus iš Kauno mažosios Kristaus Prisikėlimo bažnyčios.

„Šlovinimo vakarų tikslas – kreipti akis į patį Dievą, pagarbinti Jį. Todėl transliacijos pabaigoje vyks adoracija“, – pasakojo kun. P. Narijauskas.

Šeštadienio vakarais jaunimas kviečiamas klausyti laidos „Protų bokštai“. „Tai viktorina. Tuo pačiu metu laidoje vyksta pokalbiai su studijos svečiu. Atnaujinsime žinias apie tikėjimą, pasitikrinsime, kas tiesa, o kas tik mitai“, – pasakojo kun. P. Narijauskas.

Sekmadienį 20 val. Marijos radijo eteryje skamba laida „Krikščioniški topai“. Joje transliuojama tuo metu populiariausia pasaulyje ir mažiau pažįstamų tautų krikščioniška muzika.

Ligoniams Marijos radijas – it išganymas

Bene labiausiai radijas džiugina sergančiuosius. Žmonės dažnai dėkoja Marijos radijui už pakeistus gyvenimus. Vieni atranda tikėjimą, tikrą santykį su Dievu ir su Jo įkurtąja Bažnyčia. Kiti užmezga gilesnį santykį su Mergele Marija. Treti atranda savo kentėjimų prasmę.

Marijos radijas ypač brangus sergantiems ir iš namų neišeinantiems žmonėms. „Radijas jiems – tarsi išganymo šaltinis“, – sakė direktorius.

Kasdien radijo eteryje skamba šv. Mišių transliacijos, kelissyk kalbamas rožinis, skamba Dievo tautos Liturginės valandos. Sergantiesiems tai – kone vienintelis būdas melstis su Visuotine Bažnyčia.

Ne veltui vyresnio amžiaus žmonės už radiją dėkoja su ašaromis akyse. „Matau, kad jei radijas nustotų dirbti, tai juos labai nuskriaustų. Dėl tokių liudijimų suprantu, koks svarbus yra mūsų darbas ir kaip atsakingai reikia jį atlikti“, – sakė kun. P. Narijauskas.

Vasaros pradžioje jis pakeitė į Romą studijuoti išvykusį ankstesnį Marijos radijo programų direktorių kunigą Gintarą Blužą. Tada suvokė, kokią atsakomybę gavo. „Kažkas man sakė – tu gavai didžiausią parapiją. Jūsų klauso dešimtys tūkstančių ausų“, – pasakojo dvasininkas.

Dievo stebuklas

„Išgyvename iš Dievo malonės“, – šypsojosi Marijos radijo programų direktorius Povilas Narijauskas.

Radijo išlaikymui mėnesiui reikia 45 tūkst. eurų. „Didžiausią dalį sumos sudaro mokesčiai už siųstuvus. Ir žmonės aukoja, surenkame reikiamą sumą. Tai yra stebuklas“, – pasakojo P. Narijauskas.

Su kiekvienu laimėtu dažniu didėja išlaidos, bet daugėja ir aukų. „Kol kas išsilaikome. Aišku viena – kol klausytojams reikės radijo ir žmonės norės investuoti į jį, tol radijas gyvuos“, – sakė programų direktorius.

Šį stebuklą kuria ir radijo darbuotojai bei savanoriai. Kai tik yra proga, jie renka aukas radijui įvairiose bažnyčiose, iš kurių transliuojamos šv. Mišios, taip pat atlaiduose. Marijos radijo vasara ypač intensyvi. Kolektyvas aplanko kone visą Lietuvą, kas sekmadienį susitikdami 4–5 parapijų klausytojus.

Kunigas P. Narijauskas atkreipė dėmesį, kad kartais žmonės mano, jog aukodami bažnyčiai ar parapijai, savaime paaukoja ir Marijos radijui. Tačiau taip nėra – radijas, nors ir skelbia Katalikų Bažnyčios tikėjimo tiesas, nėra ta pati institucija.

***
Paaukoti Marijos radijui galima
paskambinus trumpuoju numeriu 1622 (Teo ir Tele2 klientams; auka 1,45 Eur).

Auką galima pervesti į Marijos radijo sąskaitas –
LT757044060003754297 (SEB banke) ir
LT857300010083243344 (Swedbanke).

Pinigus taip pat galima atnešti į Marijos radijo studijas
Kaune (M. Daukšos 21, LT-44282 Kaunas) ar
Vilniuje (Aušros Vartų g. 12, LT-01303 Vilnius).

Apie kitus aukojimo būdus informacijos ieškokite internete www.marijosradijas.lt.

Sigita Laniauskaitė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.