Redakcijos žodis. 2020m. balandis. Didžioji savaitė

05
04 /
2020

Viršelyje matome reprodukuotą XV a. rusų ikoną, vaizduojančią Kristaus įžengimą į Jeruzalę. Aukso fonas pabrėžia šio įvykio karališkumą – ant asilaičio įjoja ne bet kas, o laukiamas karalius, Dovydo įpėdinis, Viešpats, kuriam po kojų klojami iškalbingų spalvų apsiaustai – raudonas, nurodantis dieviškumą, ir žalias – nuoroda į žmogiškumą. Pats Jėzus kaip ir daugelis jį lydinčių ir pasitinkančių žmonių įsisiautęs į mėlyną drabužį – tai žmogaus spalva. Būdamas ir Dievas, Jėzus gaubiasi savo žmogyste, skleidžiasi joje, yra tikras žmogus. Vaikai, neretai ir suaugę žmonės klausia: kodėl Jėzus turėjo mirti? Kodėl jis mirė? Gal toks ir yra atsakymas: Jėzus mirė dėl to, jog buvo tikras žmogus. Be privilegijos išvengti skausmo, paniekos, atmetimo, kančios, kryžiaus. Be privilegijos nemirti.

Diak. V. Širvinski, įvesdamas į Didžiojo ketvirtadienio liturgiją, ragina kojų plovimo apeigų metu įsivaizduoti Kristų, palinkusį prie mūsų – nuplauti mūsų kojų. Visa Didžioji savaitė yra šis Jėzaus pasilenkimas prie jo mylimų žmonių.

Keliaujame ypatingu liturginiu laiku – per Didžiąją savaitę Velykų link. Palenkime savo širdis įsiklausyti į mūsų Viešpaties žingsnius per kančią, kad su tikru velykiniu džiaugsmu atlieptume į „Kristus mums šviečia!“ – Prisikėlimo džiaugsmą, kurio linkime kiekvienam Jūsų.

Ses. Rima Malickaitė CC

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.