Redakcijos žodis. 2018 m. rugsėjis. Nr. 9(103)

01
09 /
2018

Ypatingas Lietuvai rugsėjis, tikras šimtmečio įvykis – laukiame atvykstant Šventojo Tėvo. Belaukdami ne tik meldžiamės už jį, bet ir ruošiame savo širdis ir sielas, kad deramai išgirstume tikėjimo, vilties ir meilės žinią. Lietuvos vyskupai kviečia pasirengti vizitui laikantis šių gairių: pažinti, melstis, bendrauti, dalyvauti, gyventi. Plačiau jos išdėstytos tinklalapyje www.popieziausvizitas.lt. Tikime, kad ir kasdieniai „Magnificat“ skaitiniai yra puikus įrankis šiam pasirengimui.

Tačiau prieš tai dar susitiksime Šiluvoje – švęsti Švč. Mergelės Marijos gimimo. Šią iškilmę mums primins rugsėjo numerio viršelio ikona, vaizduojanti Dievo Motinos gimimą ir pabučiavimą. Dr. Jurgita Pačkauskienė išsamiai aprašo šį sudėtingos kompozicijos kūrinį, atskleidžia jo gelmes ir pačios šventės prasmę. Juk šis įvykis yra Dievo ir žmogaus pasaulių suartėjimo pradžia, mūsų išganymo pradžia.

Popiežius Pranciškus Mariją pavadino Vilties Motina. Kodėl – skaitykite Šventojo Tėvo katechezėje, kurią publikuojame šiame numeryje. O rubrikoje „Evangelijos liudytojai šiomis dienomis“ kalbiname nuostabią žemišką motiną, neseniai kunigu įšventinto Gabrieliaus Satkausko mamą Laimą Satkauskienę. Kaip išauginti šeimoje kunigą? Kokia motinos įtaka vaikų tikėjimo augimui? Atsakymų ieškokite šiame interviu.

Prasmingo rugsėjo!

Indrė Klimkaitė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.