Redakcijos žodis. 2018 m. vasaris. Nr. 2(96)

01
02 /
2018

Vasarį pradedame Kristaus paaukojimo (Grabnyčių) švente: Marija ir Juozapas atneša Kūdikį į šventyklą paaukoti Viešpačiui pagal Mozės Įstatymą. Liturgijoje pabrėžiami keli šio įvykio aspektai. Pirma, Kristus paklūsta Įstatymui, atėjęs ne panaikinti, o įvykdyti jį. Antra, džiaugsmingame Jėzaus paaukojime šventykloje jau nuspėjamas paaukojimas ant Kryžiaus. Tačiau kol kas šventės atmosfera kupina džiaugsmo: dieviškasis Kūdikis, tautų šviesa, šiandien iškilmingai pašvenčiamas misijai – žmonijos išgelbėjimui.

Viršelį šį kartą puošia Lietuvos sakraliosios dailės kūrinys – paveikslas „Kristus, įteikiantis raktus šv. Petrui“ iš Naujosios Žagarės Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčios. Vasario 22 d. Bažnyčios liturginiame kalendoriuje – šventojo apaštalo Petro Sosto šventė, skirta pagerbti apaštalą Petrą, kaip Romos vyskupą. Šios šventės proga prisimenamas šv. Petrui Kristaus paskirtas vaidmuo kuriant Bažnyčią.

Vasario viduryje pradėsime gavėnios kelionę, ir tikimės, kad mūsų skaitiniai ir meditacijos leis kasdien maitintis Dievo žodžiu ir artėti prie Išganymo plano slėpinių.

Indrė Klimkaitė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.