Redakcijos žodis. 2019 m. gegužė. Nr. 5(111)

01
05 /
2019

Visą šį mėnesį toliau gyvename Velykų džiaugsmu. Daugelyje Lietuvos parapijų juo dalysis ir vaikų bei jaunuolių grupelės, užbaigsiančios ilgą pasirengimo Pirmąjai komunijai ir Sutvirtinimo sakramentui kelionę. Liturginiame kalendoriuje gegužės mėnesį tarsi įrėmina Šventoji Šeima. 1 d. minime šv. Juozapą (jo atvaizdas puošia ir numerio viršelį), o 31-ąją – Švč. Mergelės Apsilankymo šventę. Pastaroji – itin brangi „Magnificat“ skaitytojams, nes būtent šią dieną atsigręžiame į Išganymo istorijos įvykius, padovanojusius vieną iš džiaugsmingiausių Evangelijos tekstų (iš jo kilo ir mūsų maldyno pavadinimas). Apie Išganytojo Motinos džiaugsmą kalbama ir Maurice’o Zundelio knygoje „Vidinė evangelija“, kurią „Magnificat leidiniai“ neseniai padovanojo Lietuvos skaitytojams, o mes siūlome nedidelę jos ištrauką.

Džiaugsmo temą pratęsia ir šio mėnesio šventasis – Pilypas Neris. Jo pokštai ir kvailiojimai ne tik moko mus saugotis dvasinio išpuikimo, bet gali tapti ir ypatinga priemone jaunimui ugdyti.

Šio mėnesio Dievo žodžio apmąstymų skiltyje kun. Vladimiras Solovej kviečia ieškoti atsakymo į klausimą, ką man reiškia Jėzaus žodžiai „Aš – avių vartai“ (Jn 10, 7).

Viešpats Jėzus yra ir mūsų maldos vartai. Gegužės 12-ąją esame kviečiami melstis už kunigus ir dvasinius pašaukimus, o visą mėnesį – popiežiaus Pranciškaus prašymu – už Bažnyčią Afrikoje, kad jį per savo narius „suvienytų tautas tapti šio žemyno vilties ženklu“.

Išlikime vieningi maldoje.

Giedrius Tamaševičius

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.