Redakcijos žodis. 2019 m. liepa. Nr. 7(113)

01
07 /
2019

Šiais metais jėzuitų misijai Lietuvoje sukanka 450 metų. Viena iš jubiliejaus viršūnių – liepos 31-oji – šv. Ignaco Lojolos šventė. Šia proga numerio viršeliui parinkome Vilniuje Šv. Ignoto bažnyčios altorių puošiantį Simono Čechavičiaus paveikslą „Šv. Ignaco Lojolos regėjimas prie La Stortos koplyčios“.

Kuo svarbi istorija Biblijos pažinimui? Ieškoti atsakymo į šį klausimą savo tekste kviečia kun. Danielius Dikevičius. Įdomu tai, kad pristatydamas istorinės prieities naudą biblinei hermeneutikai jis pasitelkia… lietuvių kilmės iš romėnų mitą!

Numerio svečiai – Taizé bendruomenė, savo atsiųstame tekste siūlanti išbandyti net penkis būdus Dievo svetingumui praktikuoti. Puikių progų tam suteikia atostogų metas.

Turėdami daugiau laisvo laiko nepraleiskime progos sustoti, pažvelgti į savo gyvenimą Dievo akivaizdoje. Tai darydami, galime sekti ir šv. Brigitos Švedės pavyzdžiu. Dievas ją apdovanojo tiek veikliosios Mortos, tiek ir kontempliatyviosios Marijos dovanomis, o jos gyvenimo darbai, regis, puikiai atitinka ir Šventojo Tėvo šio mėnesio maldos intenciją: „Kad vykdantieji teisingumą veiktų sąžiningai – taip, kad pasaulyje neįsigalėtų neteisybė.“

Giedrius Tamaševičius

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.