Redakcijos žodis. 2019 m. sausis. Nr. 1(107)

01
01 /
2019

Sausio numerio viršelyje regime vitražo fragmentą, vaizduojantį Jėzaus Krikštą Jordano vande-nyse. Jėzaus Krikšto šventė, minima sekmadienį po sausio 6 d., užbaigs Kalėdų ciklą. Ši šventė kartu su Viešpaties Apsireiškimo (Trijų Karalių) švente leidžia mums patirti, jog Jėzus atsiskleidžia kaip Dievas, atėjęs dėl žmonių išganymo. Anot vitražą analizuojančios menotyrininkės Jolantos Stupelytės, susitapatindamas su visa žmonija, į Jordano vandenis Jėzus atneša kiekvieną iš mūsų. Jis padovanoja mums ir Dievo Tėvo balsą, kiekvienam iš mūsų sakantį: „Tu esi mano mylimasis vaikas.“

Sausio mėnesio šiokiadieniais mus lydės šv. Antano Didžiojo, vadinamo krikščionių vienuolių tėvu ir patriarchu, ištarmės ir pamokymai, kaip sergėtis nuodėmės ir piktųjų demonų. Labai konkrečios meilės artimui mokysimės iš olando Timo van Wijko, Vilniuje atidariusio pirmąjį restoraną, kuriame aptarnauja neįgalieji. Galbūt nauji metai ir mus įkvėps naujiems pasiryžimams ir naujoms tarnystėms. Juolab kad 2019-ieji paskelbti Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų minėjimo metais, o šiam ordinui galime būti dėkingi už proveržį Lietuvos švietime ir kultūroje.

Telaimina Viešpats mūsų kelius ir dienas.

Indrė Klimkaitė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.