Redakcijos žodis. 2020 m. sausis. Nr. 1(119)

01
01 /
2020

Sausis įsibėgėja tęsiantis kalėdiniam džiaugsmui – su Trimis karaliais ir šį liturginį laiką užbaigiančia Kristaus Krikšto švente. Žvelgdami į Jėzų Jordane, o ir brisdami kasdienybės upėje galime savęs klausti, ar girdžiu Tėvo balsą, per Jėzų Kristų tariantį man: „Tu esi mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“, ar leidžiuosi perkeičiamas, į savo gyvenimo poelgius priimu tai, kad esu mylimas, atpirktas?

Nuo šio mėnesio kviečiame labiau susikaupti meldžiantis popiežiaus intencija. Ketvirto viršelio atlanke rasite intenciją, vidinėje pusėje – Dienos paaukojimo maldą ir mėnesio intenciją nušviečiančių popiežiaus minčių. O kad pajaustumėte, į kokią šeimą įsiliejate, mūsų bendradarbė Kristina Rankelytė parengė tekstą apie šio apaštalavimo malda istoriją ir praktiką.

Kaip ir kasmet, savaitę iki apaštalo Pauliaus atsivertimo esame raginami melstis už krikščionių vienybę. „Kai ieškome Kristaus šviesos, artinkimės vieni prie kitų“, – ragina kiekvieną mūsų Popiežiškoji krikščionių vienybės taryba.

Popiežius Pranciškus, trokšdamas mums džiaugsmo, kylančio iš tikro susitikimo su Dievo Žodžiu, nuo šių metų visą Bažnyčią pakvietė trečiąjį eilinį sekmadienį minėti kaip Dievo Žodžio sekmadienį. Išskleistą popiežiaus sumanymo aprašymą rasite p. 314.

Malda yra kelias. Ir toliau visi čia ir dabar irkimės į ištikimybe įsišaknijančios kasdienės maldos gelmę – ar kaip mažasis Samuelis, šio numerio viršelį puošiančioje Reinoldso drobėje, ar kaip gyvenimo išbandytas teisėjas ir pranašas Samuelis, kurį sutiksime šio mėnesio skaitiniuose.

Ses. Rima Malickaitė CC

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.