Redakcijos žodis. 2020 m. spalis. Nr. 10(128)

01
10 /
2020

Spalis – Mergelės Marijos rožiniui skirtas mėnuo. Iš tų laikų, kai buvau maža ir teturėjau vieną užsiėmimą – vėjo išpūsta galva basakojė lakstyti po sodus ir daržus, atsimenu savo krikšto mamą. Ji, jauna šeimos motina, spaudžiama rūpesčių ir bėgdama per kaimo darbus, suradusi akimirką prisėsdavo kieme prie šulinio ir išsitraukdavo rožinį. Karoliukai tekėdavo per rankas tarsi į amžinybę trykštanti gerumo ir ramybės versmė. Nelabai suprasdavau, ką ji daro, tačiau jaučiau, kad tai labai gera. Šiandien žinau, ką anuomet atpažino vaikiška širdis, – tai buvo šventumo kvapsnis.

Nuo viršelio į mus, švelniai laikydama laiminimui ranką pakėlusį Sūnų, žvelgia Mergelė Marija – Sapiegų Madona. Tai ji užtarėja, tai ji – Karalienė, gailestingumo Motina, geroji, malonioji ir mieliausioji, – kaip kreipiamės į ją rožinio užbaigimo maldoje, kurią rasite ketvirtame viršelyje.
Rožinis ir mums „dėl savo paprastumo bei gelmės (…) lieka labai reikšminga malda, nešančia vaisių šventumui,“ – sakė šv. Jonas Paulius II. Ar semsime iš šios versmės, ar ragausime šių vaisių, priklauso nuo mūsų apsisprendimo.

Gyvenkime artimumu su Mergele Marija, o per ją ir su Kristumi kiekvieną dieną.

Ses. Rima Malickaitė CC

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.