Redakcijos žodis. 2021 m. sausis. Nr. 1 (131)

01
01 /
2021

Sausio mėnesį liturginės šventės mainosi lyg kaleidoskope. Pradedam prie prakartėlės – Švč. Mergelės Marijos, Dievo Gimdytojos, artumoje, sekame Trijų Karalių žingsnius, o paskui iškart tenka peršokti tuos trisdešimt Evangelijoje nutylėtų metų ir atsidurti prie Jordano… O kur dar šv. Pauliaus nutikimas! Kaip rašo kun. Vladimiras Solovej, Kristus „iš vaiko tapo suaugusiuoju, iš besišypsančio ėdžiose kūdikėlio – reikliai kalbančiu Mokytoju. […] Jordano upė mums dovanoja žmogumi tapusį Dievą, o jame dovanoja mums mus pačius, mūsų naują Dievo vaikų tapatybę, kurią kiekvienam iš mūsų pro prasivėrusį dangų liudija Dangiškasis Tėvas: ‚Tu mano mylimasis sūnus, mano mylimoji duktė, tavimi aš gėriuosi.“

Daugumą sausio švenčių jungia būtent šis momentas – Dievo didybės potyris, žodžiai iš aukštybių – tai, kas teologijos terminais vadinama epifanija – Viešpaties ap(si)reiškimu. Visa tai – tarsi tam, kad sutvirtintų mūsų tikėjimą, kad pasitikėdami žodžiais iš aukštybių drąsiai ir kantriai leistumės į prasidedančią visų metų kelionę.

Šiais metais truputį atnaujinome tekstų išdėstymą viršelyje. Tikimės, kad bus patogu Zacharijo ir Švč. Mergelės Marijos giesmes rasti atvartuose, turėti prieš akis viso mėnesio Šventojo Rašto skaitinių nuorodas, gale nesunkiai suieškoti valgio laiminimo maldas. O plačiau apie to mėnesio popiežiaus maldos intenciją galėsite paskaityti įžanginėje maldynėlio dalyje (konkretus puslapis nurodytas turinyje).

Viešpaties palaimintų metų!

Ilona Valujevičienė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.