Tai jautrus ir autentiškas pasakojimas apie dvasinį, psichologinį ir seksualinį piktnaudžiavimą visuomenėje ir Bažnyčioje. Aukų pasakojimai išsiskiria retu intensyvumu ir teisingumu. Jie atveria akis tam, kas dažnai lieka už žodžių ribų, ir kviečia neprarasti vilties.
Knygos autorė–terapeutė kalbasi su vyrais ir moterimis, kurių gyvenimus sugriovė skausmingi įvykiai. Skaitytojas tampa šių pokalbių su terapeute liudininku: giliai neria į piktnaudžiavimų sūkurį, jaučia sielvartą, kuris skandina nukentėjusiuosius, aiškiai pamato traumų žalojančias pasekmes. Šios trys dienos nepaprastai įtaigiai panardina į skaudžią ir dažnai nežinomą aukų istoriją, kurioje, nepaisant visko, vis dar įmanoma atrasti šviesą.
Apie autorę:
Isabelle Chartier Siben yra medicinos mokslų daktarė, jos specializacija – psichologija ir viktimologija. Per daugiau nei 30 veiklos metų kaip terapeutė konsultavo šimtus žmonių, reguliariai kaip ekspertė konsultuoja valstybinėse įstaigose ir Bažnyčioje (vyskupijose, vienuolijose, organizacijose), skaito pranešimus konferencijose. Ji yra viena iš asociacijos „C’est à dire“ („Reikia kalbėti“), įkurtos 2002 m. ir teikiančios pagalbą piktnaudžiavimo ir smurto aukoms, steigėjų. Už savo profesinę ir mokslinę veiklą 2016 m. ji gavo aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą – Garbės legiono ordiną.
ATSILIEPIMAI
Lietuvoje ši knyga atliks svarbią misiją. Ji sukrės emociškai ir prablaivys protą. Taps aišku, kas išties yra piktnaudžiavimas ir kodėl visi turime stengtis eliminuoti šį reiškinį iki pat šaknų.“
Povilas Aleksandravičius, knygos vertėjas
„Ši knyga ne tik atveria naujus kelius aukoms, bet ir skatina mus atidžiau įsiklausyti ir vengti situacijų, kuriose galime būti veikiami kitų žmonių. Būtina perskaityti!“
Br. François Bourgois, Tiberiados bendruomenės generalinis tarnas