Bendroji intencija – už ekologiškai tvarų gyvenimo būdą

01
09 /
2021

Metas susimąstyti apie savo gyvenimo būdą ir tai, kaip mūsų kasdieniai sprendimai, susiję su maistu, vartojimu, transportu, vandens, energijos ir daugelio kitų materialinių gėrybių naudojimu, dažnai būna neapgalvoti ir žalingi. Pernelyg daug mūsų kūrinijos atžvilgiu elgiasi kaip tironai. Apsispręskime keistis ir pasirinkti paprastesnį ir [aplinkai] pagarbesnį gyvenimo būdą! Dabar pats laikas atsisakyti priklausomybės nuo iškastinio kuro ir greitai bei ryžtingai pereiti prie švarios energijos formų ir tvarios bei žiedinės ekonomikos. Taip pat neužmirškime įsiklausyti į čiabuvių tautas, kurių šimtametė išmintis gali mus pamokyti darnesnių santykių su aplinka.

Metas imtis pranašiškų veiksmų. Daugybė jaunuolių visame pasaulyje reiškia savo nuomonę ir ragina priimti drąsius sprendimus. Jie jaučiasi nuvilti dėl daugybės netesėtų pažadų, prisiimtų ir dėl šališkų tikslų ar naudos siekio neįvykdytų įsipareigojimų. Jaunimas mums primena, kad Žemė yra ne turtas, kurį galima švaistyti, o paveldas, kurį reikia perduoti; kad laukti rytojaus – ne kilnus jausmas, o užduotis, reikalaujanti konkrečių veiksmų čia ir dabar. Esame jiems skolingi tikrus atsakymus, o ne tuščius žodžius; veiksmus, o ne iliuzijas.

Popiežius Pranciškus, Žinia Pasaulinės maldos už rūpinimąsi
kūrinija dienos proga, 2019 m. rugsėjo 1 d.,
in: vatican.va. „Magnificat“ vertimas.

 

Drauge su popiežiumi Pranciškumi kasdien aukokimės Dievui melsdamiesi už žmonijai ir Bažnyčios misijai iškylančius iššūkius.

DIENOS PAAUKOJIMO MALDA

Gerasis Tėve, štai esu tavo akivaizdoje – žinau, kad tu visuomet su manimi. Šiandien vėl panardinu savo širdį į tavo Sūnaus Jėzaus Širdį – jis kasdien dėl manęs aukojasi ir ateina pas mane šventojoje Eucharistijoje. Tegul tavo Šventoji Dvasia padaro mane Jėzaus bičiuliu ir apaštalu, jo misijos bendradarbiu. Tau atiduodu savo džiaugsmus ir viltis, darbus ir kentėjimus, visa, kas esu ir ką turiu. Drauge su Marija, Bažnyčios Motina, ir viso pasaulio besimeldžiančiais broliais ir seserimis aukoju tau šią dieną dėl Bažnyčios misijos melsdamasis Popiežiaus šio mėnesio intencija.

Bažnytinės vyresnybės leista.
Vilnius, 2019 10 17

Popiežiaus intencija rugsėjo mėnesį:

Melskimės, kad visi drąsiai rinktumės santūrų bei aplinką tausojantį gyvenimo būdą ir džiaugtumės jaunais žmonėmis, kurie drąsiai tam pasiryžta.

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.