Magnificat vaikams – būdas patirti kelionės link Jėzaus džiaugsmą

01
04 /
2021

„Šis žurnaliukas padeda dalyvaujant sekmadienio šv. Mišiose, jame yra įdomių užduočių, komiksų“, – sako ištikimas Magnificat vaikams skaitytojas, Šiaulių Juventos progimnazijos penktokas Nemunas Meška. Draugystę su šiuo leidiniu pradėjęs dar darželyje, Nemunas su juo nesiskiria iki šiol. Po pamokų į muzikos ir dailės mokyklų užsiėmimus skubantis veiklus moksleivis sako, kad Magnificat vaikams žurnalo iliustracijos neretai tampa ir įkvėpimo šaltiniu kūrybai. Tad kiek šis leidinys gali būti išties naudingas jauniesiems skaitytojams?

Vilniaus Šv. Juozapo mokyklos pavyzdys rodo, kad žurnalas vaikams gali tapti ir svarbia bei naudinga pagalbine priemone ugdymo procese. „Magnificat vaikams – tai būdas kartu su vaikais skaityti Dievo žodį. Jis parodo, kaip įprasti skaityti Evangeliją, kaip ją apmąstyti ir ja gyventi. Ši kassavaitinė knygelė skatina grįžti prie Dievo žodžio vėl ir vėl“, – sako Šv. Juozapo mokyklos direktorė Rūta Šalkauskienė. Pašnekovė prisimena, jog iš pradžių Magnificat vaikams ji naudojo kaip pagalbinę priemonę per parapijoje vedamas katechezės pamokas. Pamačiusi, jog ši priemonė pasiteisina besiruošiantiems priimti sakramentus skirtuose užsiėmimuose, ji nusprendė, kad žurnalą galima naudoti ir mokykloje vedamų tikybos pamokų metu. Šv. Juozapo mokykla Magnificat vaikams pamokose naudoja jau beveik penkerius metus. Nors įprastai naujas, kas du mėnesius išleidžiamas žurnalo vaikams numeris išdalijamas mokykloje, tačiau darbas naudojantis šia pagalbine priemone nenutrūko ir per karantiną. Idant būtų sudarytos sąlygos vaikams tęsti pažintį su Jėzumi jau tapusiu įprastu būdu, mokykla pasirūpino, kad Magnificat vaikams žurnalas būtų pristatytas mokiniams į namus.

Su teiginiu, kad Magnificat vaikams yra puiki priemonė keliaujantiems tikėjimo keliu ir norintiems susipažinti su įvairiais tikėjimo klausimais, sutinka ir Šv. Juozapo mokykloje dirbanti tikybos mokytoja Vilė Joneikienė. Ji sako, kad žurnalą Magnificat vaikams naudoja vesdama pamokas trečių ir ketvirtų klasių mokiniams: „Kiekvieną pamoką skaitome buvusio sekmadienio Evangeliją. Po to kalbamės, klausiu vaikų, kaip jie supranta skaitomą Evangelijos ištrauką, ką galvoja? Su vaikais galima diskutuoti įvairiais klausimais, jie drąsiai dalinasi.“ Pasak mokytojos, namų darbams dažnai naudojama „Gyvenk Dievo žodžiu“ skiltis, o pats žurnalas praplečia vaikų akiratį įvairiomis su tikėjimu susijusiomis temomis. Pavyzdžiui, mokiniai sužino apie šventuosius, Lietuvos vienuolijas, šv. Mišiose naudojamų žodžių reikšmę, palyginimus ir kt. Kaip į tai, kad pamokose naudojamas Magnificat vaikams, reaguoja patys mokiniai? Mokytoja Vilė Joneikienė sako: „Labai laukia! Ir kokia būna nuostaba gavus naujus žurnalus! Aš manau, kad daugelis vaikų šį žurnalą naudoja ne tik tikybos pamokos metu, bet pavarto ir savarankiškai.“ Mokytoja sako pastebėjusi, kad mokiniams itin patinka komiksai. Tiesa, ne tik juos skaityti, bet pagal žurnale pateiktas užduotis ir patiems juos kurti!

Šv. Juozapo mokyklos vadovė Rūta Šalkauskienė teigė neabejojanti, kad tikybos mokytojai supranta, kaip svarbu yra gyventi Dievo žodžiu: „Būtent Dievo žodis yra mūsų tikėjimą stiprinantis šaltinis, todėl mes, mokytojai, norime, kad vaikai būtų palydėti link šio turto. Aš kviesčiau pamąstyti, ką kiekvienam iš mūsų asmeniškai reiškia Dievo žodis? Jeigu suprantu, kad tai ne tik turtas, bet ir tikrų tikriausias lobis, juk tuomet noriu juo dalintis ir ieškau būtų, kaip galėčiau tai padaryti.“ Pasak jos, skirti bent penkias minutes per savaitę pasidalinti mintimis apie sekmadienį skambėjusią Evangeliją nereikia ypatingų sąlygų. Tam pakanka noro ir Dievo žodžio svarbos suvokimo. Visgi Rūta Šalkauskienė atkreipė dėmesį, kad vaikui į rankas savarankiškai skaityti įduotas žurnalas nesuskambės: „Jis neparodys, neatskleis to, ką turi savyje svarbaus. Todėl būtinas palydėtojas – mokytojas, tėvelis, mama ar kitas asmuo, kuris parodys, kaip perskaityti, atrasti, gyventi Dievo žodžiu ritmiškai, kiekvieną savaitę.“ Pašnekovė pastebėjo, kad dvejoti dėl metinės žurnalo prenumeratos šeimas gali skatinti jos kaina (Magnificat vaikams metinės prenumeratos kaina 14 Eur). Visgi Rūta Šalkauskienė ragina to neišsigąsti: „Tai yra truputį daugiau nei vienas euras per mėnesį – kartais kavos puodelis, kartais kas nors kita, kam išleidžiame to visai nepastebėdami. O padarę šią investiciją galite džiaugtis gražiu nuotykiu lydint mažuosius link Jėzaus.“
Magnificat vaikams [žurnale] yra ne tik Dievo žodis, yra ir įvairiausių papildomų užduotėlių, komiksai, reportažai, pristatomos įvairios temos. Tai būdas, skatinantis skaityti, smalsauti, atrasti. Tai priemonė ne šiaip užpildyti laiką, bet vesti link esmės – link susitikimo su Kristumi“, – sakė Šv. Juozapo mokyklos vadovė. Pokalbiui besibaigiant ji pridūrė dažnai girdėjusi tikybos mokytojus skundžiantis naujos metodinės medžiagos tikybos pamokoms trūkumu, naujovių ugdymo procese stygiumi. „Kam galvoti ką nors nauja, kai jau yra apgalvota, investuota laiko, įžvalgų ir išleista? Mes tarsi to nepastebime. Sutinku, kad informacinio triukšmo aplink yra nemažai. Būtent todėl norėtųsi atsukti žibintuvėlį į Magnificat vaikams žurnalą ir sakyti – nepraeikite, galbūt čia yra būtent tai, ko ieškote!“ – sakė Rūta Šalkauskienė.

Parengė Aušra Čebatoriūtė

Magnificat vaikams prenumerata

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.