Redakcijos žodis. 2022 m. rugpjūtis. Nr. 8

01
08 /
2022

Rugpjūtį gėrimės gamtos branda, žemė pradeda atiduoti savo derlių. Derlingas šis mėnuo ir šventaisiais. Įvairiausių amžių, luomų asmenys, sekę Kristumi savitu būdu, lydės mus beveik kiekvieną dieną.

Rubrikoje „Mėnesio šventasis“ daugiau sužinosime apie šv. Kryžiaus Teresę Benediktą, pasaulietiniu vardu Editą Štein – filosofę, karmelitę, rašytoją, kankinę… Yra išlikę didžiuliai tomai jos raštų vokiečių kalba – tikėjimo, filosofijos, visuomenės gyvenimo temomis. Štai dar viena maža kruopelė iš jos raštų (nes tiek mažai tilpo į kasdienes mintis), kartais veriančiai aktualių šiandien – apie maldą, apie Dievo garbinimą: „Bet koks Dievo garbinimas vyksta per Kristų, su juo ir jame. Per jį, nes žmonija gali prieiti prie Tėvo tik per Kristų, o jo žmogaus-Dievo prigimtis ir Atpirkimo darbas yra pats tobuliausias Tėvo pašlovinimas. Su juo, nes kiekviena iš širdies kylanti malda yra vienybės su Kristumi vaisius bei tos vienybės pagilinimas, ir kiekvienąkart, kai šlovinamas Sūnus, pašlovinamas ir Tėvas, ir atvirkščiai. Jame, nes besimeldžianti Bažnyčia yra pats Kristus, kiekvienas į maldą pasinėręs žmogus yra jo mistinio Kūno narys, ir Tėvas yra Sūnuje, kaip ir Sūnus, spindintis Tėvo atvaizdas, apreiškia jo šlovę. Tad kiekviena iš šių trijų frazių – per jį, su juo ir jame – turi dvejopą prasmę, ir tai nusako žmogaus-Dievo, kaip tarpininko, misiją.“

Ilona Valujevičienė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.