Redakcijos žodis. 2022 m. rugsėjis. Nr. 9

01
09 /
2022

Rugsėjis turbūt daug kam labiau nei Naujieji metai reiškia naują pradžią. Ryškiausios pradžios, ko gero, mokyklos ir studijų laikais – kiekvieną rudenį – naujos erdvės, nauji dalykai, nauji mokytojai, dėstytojai, draugai, o per tai – vis plačiau atsveriantis ir vis margesnis pasaulis. Bet ir vėliau – galbūt jau su savo atžalom kopiam į tas naujas pradžias, o neretai ir patys po vasaros su naujomis jėgomis, naujomis idėjomis imamės kažko naujo. Galbūt – pradėdami ar atnaujindami savo maldos kelią, kuriuo ištikimai eiti gali padėti ir mūsų maldynėlis. Jame – Rytmetinė ir Vakarinė maldos, kad su Viešpačiu pradėtume ir baigtume savo dieną, taip pat Mišių skaitiniai ir pažintis su šventaisiais, kad galėtume keliauti vienu ritmu su visuotine Bažnyčia.

Mergelės Marijos gimtadienis irgi buvo didžios išganymo kelionės pradžia. Puiku, kad naujus rugsėjo žingsnius galime pradėti bendra malda net keliose Lietuvos vietose – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos atlaiduose pirmąją rugsėjo savaitę ir vėliau Didžiuosiuose Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose Šiluvoje.

Šįkart kiek neįprastas maldynėlio viršelis mums kalba apie meilę – meilę Dievui ir artimui. Štai taip ispanų dailininkas Fransiskas de Surbaranas pasirinko pavaizduoti vieną iš trijų dieviškųjų dorybių. Te Šventoji Dvasia veda, o Mergelė Marija užtaria besistengiančius eiti dorybių keliu. Kasdien iš naujo.

Ilona Valujevičienė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.