Vakaro malda šeimoje. 2010 m. rugpjūtis. Nr. 6

01
08 /
2010

„Krikščioniška šeima, esanti Bažnyčios atvaizdas, visiems žmonėms garsiai skelbia Dievo Karalystę ir palaimintojo gyvenimo viltį, taip atlikdama Dievo jai pavestą misiją“. (Iš Laiminimo apeigų, 40 nr.)

Šį mėnesį švenčiame Žolinę – Marijos Dangun Ėmimo šventę. Tai pergalės prieš mirtį diena, kurią laimėjo Jėzus Velykų rytą, o per Žolinę į ją įsilieja ir Jo Motina. Mes visi esame piligrimai kelyje į šlovę, kuria Marija šiandien džiaugiasi danguje. Tad leiskime, kad Marija mums vadovautų šioje kelionėje, mokydama mus būti ištikimais Viešpačiui.

Per šią šventę šventinami žolynai. Maldos kampelį galime papuošti vaikų priskinta kuklia puokšte, skirta gražiausiam žemės žiedui – Marijai. Savo gyvenimuose pastebėkime „didžius dalykus“, kuriuos daro Viešpats ir atneškime juos į savo šeimos vakaro maldą…

Šeimai susirinkus, maldos kampe uždegamos žvakės, pastatomas paveikslas, skirtas Marijai, gėlių puokštė… Vienas iš tėvų pradeda maldą.

Maldą pradedame kryžiaus ženklu.

Giesmė. Tegul mažesnieji išrenka giesmelę, skirtą Marijai.

Dievo žodis. Pasirinktinai galime skaityti dienos Evangeliją ar šias ištraukas:
– Laiminga įtikėjusi (Lk, 39-45)
– Kam taip padarei? (Lk 2, 41-48)
– Darykite, ką tik jis jums palieps (Jn 2,1-11)

Tyloje apmąstykime gražiausią sakinį, pasidalinkime juo su savo šeimos nariais. Jei yra nesuprantama vieta, sustokime minutėlei pasiaiškinti,  pasvarstyti.

Dėkojimo malda. Skaitome kas vakarą po keletą eilučių  Mergelės Marijos giesmės – Magnificat (Lk 1, 46-55), (kurią rasite „Magnificat“ viršelio atvarte). Taip ilgainiui ši Marijos giesmė taps jūsų šeimos maldos dalimi.

Atkreipkime dėmesį, kaip Marija meldžiasi. Jos malda – tai giesmė. Negirdime jokio prašymo – vien šlovinimą ir dėkojimą. Žvelkime į savo gyvenimą, pastebėkime, kiek „didžių dalykų jis padarė“ per nesuskaičiuojamas smulkmenas. Išsakykime savo dėkojimus Viešpačiui atliepdami: Dėkojame Viešpačiui.

Jėzaus išmokyta malda. Su pasitikėjimu tarkime Tėve mūsų…

Palaiminimas: Vienas iš tėvų (arba abu kartu) palaimina vaikus ir vienas kitą, paženklindami jų  kaktas kryžiaus ženklu tardami: Tepalaimina Tave Viešpats.

Galima perskaityti palaiminimą:
Tegul Kristaus ramybė karaliauja jūsų širdyse.
Tegul Kristaus Žodis išlieka jumyse.
Ir tegul visa, ką darote, ar sakote tebūna visuomet daroma ir sakoma Viešpaties vardu.

Pabaigos malda: Kartu su angelu Gabrieliumi sveikinkime Mariją: Sveika Marija.

Ištvermės maldoje! Ji keičiasi, keičiantis mums. Viešpats duos išminties rasti jūsų šeimai priimtiną formą, tik nepalikime vakaro be žvilgsnio į Jį…

Virginija ir Ramūnas Drukteniai

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.