Redakcijos žodis. 2019 m. birželis. Nr. 6(112)

01
06 /
2019

Šio mėnesio viršelyje – flamandų menininko Simono Marmiono kūrinys, kontempliuojantis vieną iš svarbiausių išganymo istorijos įvykių. Bažnyčia, Didįjį Penktadienį gimusi iš Nukryžiuotojo Kristaus šono, Sekminių dieną priima Šventosios Dvasios krikštą. Apaštalai tampa narsiais Dievo liudytojais, nestygstančiais „žmonių žvejais“, pavyzdžiu visų kartų krikščionims. Vienas iš jų – Bažnyčios uola ir brolių stiprintojas šventasis Petras – lydės mus visą birželį.

Be Šventosios Dvasios dovanų liudyti Evangeliją būtų neįmanoma ir šiais laikais. Viena ypač svarbių šiandienos misijų yra sužadėtinių rengimas. Iš pokalbio su Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro bendradarbiais Jolita ir Artūru Svirbutais ne tik sužinosite apie šios tarnystės paradoksus, bet ir kodėl santuoką galima prilyginti šešiakovei.

Apaštalas Paulius Šventajai Dvasiai priskiria galią padaryti mus „pertekusius vilties“ (Rom 15, 13). Tai gyvybiškai svarbu ir kunigams, už kuriuos šį mėnesį kviečia melstis popiežius Pranciškus – kad jie „savo kukliu ir nuolankiu gyvenimu solidarizuotųsi su pačiais vargingiausiais“.

Giedrius Tamaševičius

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.